Najpopularniejsze typy łóżek

Zastanawiasz się, czy kupić łóżko tapicerowane z szufladami 140×200, jednak nie do końca jesteś przekonany? Jest to zrozumiałe, ponieważ łóżko powinno być dopasowane do indywidualnych preferencji. W niniejszym artykule prezentujemy najpopularniejsze rodzaje łóżek oraz wskazujemy, kto powinien być nimi zainteresowany.

Łóżko rozkładane

Nie ma wątpliwości, że łóżka rozkładane to jedno z najbardziej praktycznych mebli zakupywanych do mieszkania, zarówno do salonu jak i młodzieżowego pokoju. Najpopularniejszym typem na rynku są łóżka rozkładane dwuosobowe, które znajdują swoje zastosowanie w kawalerkach. Co więcej, łóżka tego typu często są meblami pokojowymi wyposażonymi w pojemniki umożliwiające przechowywanie pościeli, ubrań czy sprzętu sportowego. Łóżka rozkładane potrafią również uratować sytuację, gdy musimy zapewnić miejsce do spania nieoczekiwanym gościom – wtedy kanapa szybko zmienia się na łóżko.

Łóżko z szufladami

Alternatywą wobec prezentowanego powyżej łóżka z pojemnikiem może się okazać łóżko posiadające mniejsze, lecz liczniejsze szuflady. W praktyce schowki te mogą być wykorzystywane, nie tylko do pościeli ułatwiając tym samym utrzymanie porządku. Omawiając ten typ łóżka, warto zauważyć, że szuflady te można, łatwo zdemontować zmieniając wygląd naszego legowiska na bardziej elegancki. Jeśli zatem chcesz utrzymać porządek wtedy przykładowe łóżko tapicerowane z szufladami 140×200 nada się do tego idealnie. Same szuflady mogą zostać doposażone do innych typów łóżek np. drewnianych.

Łóżko kontynentalne

To ekskluzywny typ łóżka, który zapewnia zarówno elegancję, jak i komfort. Dzięki swojej nietypowej konstrukcji zazwyczaj są one nieco wyższe od tradycyjnych modeli i często zawierają dwa materace. Zatem łóżka tego typu będą idealne dla osób ceniących sobie komfort, a szczególnie dla seniorów z uwagi na konstrukcję ułatwiającą wstawanie. Co więcej, łóżka kontynentalne to zazwyczaj łóżka tapicerowane z dużym komfortowym zagłówkiem, który polubią osoby często oglądające filmy.