Łóżko z pojemnikiem vs. Łóżko z szufladami

Stoisz przed wyborem: zakupić łóżko pikowane 160×200 z pojemnikiem czy z szufladami? Po przeczytaniu naszego artykułu podejmiesz decyzję zgodną z Twoimi potrzebami. Poniżej przedstawiamy plusy i minusy łóżek z pojemnikiem oraz łóżek szufladami.

Zalety i wady łóżka z pojemnikiem

Łóżko z pojemnikiem wiąże się z wieloma zaletami. Umiejscowiony pojemnik wewnątrz łóżka docenią zwłaszcza osoby posiadające mniejszą sypialnię. Pojemnik w takich łóżkach jest duży, co umożliwia przechowywanie nie tylko pościeli, ale i innych rzeczy, których nie chcemy na wierzchu. Tym samym pojemnik może pełnić funkcję zastępczej szafy. Sam pojemnik jest dostępny po podniesieniu stelaża łóżka. Taka konstrukcja jest synonimem praktyczności, z tego względu łóżka tego typu mogą być lokalizowane nawet w rogach pomieszczeń. Przed podjęciem decyzji, warto jednak poważnie zastanowić się nad wymiarem łóżka – w tym przypadku im większe łóżko, tym większy pojemnik. Jak najbardziej można sugerować się przyjętymi zasadami, że łóżko jednoosobowe powinno mieć wymiar co najmniej ok. 80×200 cm, natomiast dwuosobowe 160×200 cm. Gabaryty łóżek są oczywiście opisywane w specyfikacjach np. łóżko pikowane 160×200 z pojemnikiem.

Czas przejść do wad łóżek z pojemnikami. Pierwszą wadą może być (lecz dla niektórych osób nią nie musi być) konieczność podnoszenia łóżka, co wymaga pewnych nakładów sił. Co więcej, włożenie małych przedmiotów do takiego pojemnika może sprawić, że coś możemy zgubić wewnątrz pojemnika. W takim przypadku mniejsze przedmioty powinny być pakowane osobno w małe pojemniczki.

Zalety i wady łóżka z szufladami

Łóżko wyposażone w mniejsze szuflady z pewnością pozwoli na utrzymanie porządku w sypialni. Same szuflady są umieszczane po bokach łóżka. Główną korzyścią mniejszych szuflad jest łatwość w ich otwieraniu. Łóżka tego typu są polecane dla osób potrzebujących nieco więcej przegród tak, aby móc segregować poszczególne rzeczy np. pościele dzieci.
Niestety łóżka z szufladami nie są bez wad. Łóżka tego typu pasują jedynie do pomieszczeń o większym metrażu, z uwagi na konieczność frontowego otwierania szuflad.