Łóżko tapicerowane kontynentalne – dla kogo?

Aranżacja sypialni nie jest prostą sprawą. To przecież miejsce, które ma zapewniać nam komfort oraz odpoczynek. Jeśli właśnie planujesz zakupić na przykład
łóżko tapicerowane 140×200 białe to dobrze się składa. W tym artykule opisujemy, kiedy warto zdecydować się na łóżko tapicerowane kontynentalne oraz jak dobrać odpowiednio szerokość łoża małżeńskiego.

Łóżko tapicerowane kontynentalne – kiedy warto je zakupić?

Jeśli szukasz wyróżniającego się łóżka tapicerowanego, możesz wziąć pod uwagę wersję kontynentalną. Mebel tego typu charakteryzuje się imponującymi rozmiarami. Wysokość łóżka tego typu wynosi ok. 70 cm, a więc łóżko może być idealne dla osób mających problemy ze kolanami. Szerokość natomiast można dobrać indywidualnie, co nie jest trudne, ponieważ można znaleźć modele do 200 cm. Łóżka kontynentalne tapicerowane są masywne, a wynika to ze specjalnej konstrukcji zapewniającej wygodę. Potrzebny komfort zapewnia również zagłówek, który spełnia swoją funkcję nie tylko podczas spania, ale i czytania książki czy oglądania filmu.

Łóżko tapicerowane kontynentalne – szerokość odpowiednia dla małżeństwa

Pomimo oczywistych chęci zakupu łóżka dwuosobowego należy także zwrócić uwagę na szerokość, która powinna zostać dopasowana do indywidualnych potrzeb. Jedni lubią większą ciasnotę w łóżku, natomiast drudzy wolą dużo wolnej przestrzeni, aby zapewnić sobie jeszcze większy komfort. Każdy wariant oczywiście ma swoje plusy i minusy. Przykładowo meble o mniejszej szerokości zajmują mniej miejsca w sypialni, co pozwoli na większą swobodę aranżacyjną. Większe łóżka co prawda zmniejszają możliwości aranżacji, ale zapewniają zdecydowanie większy komfort. Jak widać na konkretnych przykładach, wszystkie powyższe kwestie są bardzo istotne przy zakupie łóżka.

Teoria, teorią – czas przejść do konkretów. Specjaliści przyjmują, że łóżko dwuosobowe powinno mieć co najmniej 140 cm szerokości np. łóżko tapicerowane 140×200 białe. Są oczywiście również inne warianty, czyli łóżka o szerokości 160 cm i 180 cm. W przypadku łóżek o takich szerokościach możemy być pewni, że nawet najbardziej niespokojny partner podczas snu nas nie obudzi.