Jak prawidłowo umieścić łóżko w sypialni?

Właśnie urządzasz mieszkanie i wybrałeś w sklepie swoje wymarzone na przykład łóżko tapicerowane szare? Czy wiesz, że teraz ważne jest, w jaki sposób ulokujesz swoje łóżko w sypialni? Ma to znaczenie w kontekście komfortu i wysypiania się. W tym artykule opisujemy, gdzie ustawić łóżko. W poszukiwaniu łózka warto zajrzeć na https://lozkodesign.pl/

Zależność łóżka od okna

Czy nowo zakupione łóżko na przykład łóżko tapicerowane szare może stać pod oknem? Biorąc pod uwagę zasady feng shui, żadne łóżko nie powinno zostać umieszczane pod oknem. Najkorzystniejszą lokalizacją jest ułożenie łóżka przy ścianie bez okien i drzwi. W praktyce strzeżmy się również umieszczania łóżka pod oknem, ponieważ umycie okna może być niemożliwe. Mycie okien jednak nie wykonuje się codzienne. Lokacja łóżka przy oknie jest po prostu nie zdrowa, ponieważ w czasie zimy wieje mocny wiatr, który może spowodować chorobę.

Alternatywą łączącą bliskość łóżka z oknem jest jego lokalizacja przy ścianie z dwoma oknami – jeśli jest oczywiście taka możliwość. W przypadku gdy w mieszkaniu jest klimatyzacja, a same okna nie będą otwierane, powyższe wskazówki można zignorować.

Lokalizacja łóżka w sypialni

Zastanawiając się nad prawidłową lokalizacją łóżka, powinniśmy wziąć pod uwagę dostępność do drzwi oraz komfort poruszania się po sypialni. Zgodnie z zasadami feng shui funkcjonalność każdego pomieszczenia, a zwłaszcza sypialni jest bardzo ważna. Jeśli nasze łóżko będzie blokować drogę do szafy, z pewnością stanie się to po krótkim czasie frustrującym problemem i konieczna będzie zmiana aranżacji. Dlatego, aby zminimalizować takie sytuacje, warto dobrze zastanowić się nad lokalizacją łóżka przed pełnym urządzeniem naszej sypialni.

Jeśli jednak zdecydujesz się umieścić łóżko zgodnie ze starożytną praktyką feng shui, odpowiednim miejscem będzie przestrzeń pod ścianą nieposiadającą okna. W rezultacie do łóżka będziesz miał dostęp z pozostałych trzech stron. Biorąc pod uwagę również kierunek stron świata, nasza głowa na łóżku, powinna być usytuowana na północ, a nogi analogicznie na południe.